Na początku listopada ukazał się list pasterski biskupa Nantes Laurent Percerou „Dans la joie que donne l’Esprit” (W radości, którą daje Duch). Można go otrzymać w parafiach diecezji Nantes, jest on także dostępny na stronie diocese44
Biskup Percerou podzielił list na trzy części:

  • Departament i diecezja kalejdoskop
  • Skierować się w stronę światła Zmartwychwstałęgo
  • Dla misji

List opisuje życie diecezji Nantes, która jest bardzo różnorodna w wymiarze społecznym oraz duszpasterskim. Bp Laurent zaprasza wszystkich do przemyśleń w jaki sposób możemy dziś, w konkretnych uwarunkowaniach głosić Jezusa. Przypomina o tym, jak ważna jest rola naszych parafii, które powinny się cechować duchem misyjnym.

Biskup pisze, że bogactwem parafii są wszyscy, którzy odpowiadają na wezwanie Pana, ale nie powinniśmy zapomnieć o tych, którzy powinni nas zajmować w pierwszej kolejności czyli naszymi braćmi i siostrami, którzy nie są ochrzczeni i kórzy mieszkają w naszej parafii. To do nich jesteśmy najpierw posłani by świadczyć o czułości Boga wobec każdego człowieka (nr 85)

Zachęcamy do przeczytania tego listu i do dzielenia się w gronie rodziny i znajomych.

Komentarze są zablokowane.